AMD, Catalyst 14.4 |Güncel sürüm

AMD yeni ekran kartı sürücüsü Catalyst 14.4’ü kullanıma sundu. WHQL sertifikasına sahip olan yeni sürücü, geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan Catalyst 13.12’den bu yana geçen 4 aylık süre zarfında, şirketin resmi olarak sunduğu ilk sürücü olma özelliğini taşıyor.
Çift grafik işlemcili Radeon R9 295X2 için hazırlanan sürümü adayı Catalyst 14.4 paketini temel alan sürücü, dört önemli konuda iyileştirme getiriyor. Radeon R9 295X2’ye desteğin dışında OpenGL 4.4 API’si için tam destek, Mantle API’si için hata düzeltmeleri ve çeşitli oyunlarda CrossFire teknolojisi için çok sayıda kare gösterim hızı ve tutarlılığı geliştirmelerini içeren sürücü, aynı zamanda CrossFire için genel performans artışı da sağlıyor.
Açıklanan bilgilere göre Crysis 3 oyunundaki, CrossFire performans artışına ek olarak FarCry 3 için kare gösterim hız ve tutarlılığında yapılan geliştirmeler, Anno 270 oyunu için 3 ve 4 GPU’lu kurulumlarda daha iyi ölçeklenebilirlik yine Metro: Last Light oyuu için de CrossFire ölçeklendirmesinde %10 performans artışı gibi getiriler sağlıyor yeni sürücü paketi.
 
Yeni sürücü için indirme adresi;

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar