Bilgisayarın Stabilitesinin Düşmesindeki Etmenler.

bilgisayarınız yıl geçtikçe kendi stabilite değerlerini düşürür buda sistemin kasmasına neden olur ki buda sistemin kapanmasına kadar bir yol izler . Sisteminizdeki kasmalar çoğunlukla eski olmasından kaynaklarınız , buda sisteminizin stabilite değerleriniz düşürmesini sağlar .

NOT: Stabilite nedir diye sormak isteyen arkadaşlar , stabilite sisteminizi kararlılık beynidir mesela sisteminiz iki olumlu yol buldu bu yol seçiminde daha hızlı davranması .

Sisteminizi kararlılık düzeyinin düşmesindeki ektenlerin en büyük payı bilgisayarın ısınmasıdır . Bilgisayarınız ısındığı zaman kendini kasar buda sisteminizdeki işlemlerin aksamasına neden olur , bu durum da sizin bilgisayarınızın kapanmasına neden olabilir .

Kararlılık ta diğer etmenler ise overclock ve yetersiz bileşenler , sisteminize olağandan fazla overclock yaparsanız bilgisayarınız kendini hırpalar ve kalitesizleştirir ,  buda daha az performans almanızı ve sisteminizin kararlılıktan uzak kalmasına neden olur .

Değineceğimiz başka bir konu ise bilgisayarınız eski ise sisteminizin eski olmasıdır eski bilgisayarlar yeni oyunlarda veya programlarda kasar buda sisteminizin kararsılık içinde kalmasına neden olur .

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.