FreeMake.com Yapımı Ürünler | Hem Bedava Hemde İşe Yarar Programlar

Çoğu yada bilemiyorum bütün ürünlerinin ücretsiz olduğu benimde favori sitelerim arasında yer alan Free Make sitesinin ne olduğunu neler yaptığını ve bu sitenin size ne getirdiğini göstereceğim.

Öncelikle bilgisayarda işlerimiz öyle ters giderki çözümünü internette kelimelerle aratsanızda kolay kolay bulamazsınız işte bu durumda free make giriyor. İşin doğrusu ben buradan reklam alıp sizlere birşeyler anlatmıyorum siteyi internette gezerken buldum ve sizlere de anlatmaya eş değer buldum. Anlatıyorım, öncelikle ürünlerin herhal ki hepsi ücretsiz ve direkt indirilebilir.
Daha sonrasında ise hepsinin kurulumu kolay ve zahmetsiz.

Programların işlevleri profesyonel olmasa da işinizi görecek cinsten ki bu programlar çok da büyük işlerin için değil. Ayak üstü işiniz düşünce girip indirip kullanabileceğiniz ve küçük amaçlar için kullanacağınız uygulamalar. Boyutlarıda nispeten aynı şekilde küçük olması işinize yardım eder.

Web sitesi :   (resime tıklayarak siteye erişim sağlayabilirsiniz.)

Malum sitenin ünlü uygulamalarına gelelim şimdi.

Uygulamaları sırasıyla yazıcağız ve kurulumun genelini ilk yazımızda vericeğiz.

Video Conventer | İndirme LİNK

NEDİR ?

Elinizde bulunan yazılı görsel işitsel bütün dosya biçimlerini birbirine çevirebilen yani teknik anlamda anlatılırsa Kodek yapılarını değiştirebilen bir uygulama işe yarayan bazı yanları kliplerin video seslerini ayrı bir şekilde sizlere mp3 dosyası yada diğer türevlerde verebilir ayrıntı bilgi için uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulama kurulumunu nasıl olur şimdi bir bakalım.

 


Burada Tik i kaldırmamız karımıza olabilir tabi isterseniz işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğinizde bazı durumlarda sizlere geri bildirim isteyecek(teknik anlamda pek bir bilginiz yoksa işaretlemeyin)


Burada isterseniz Tam kurulum yapın ama benim terciğim “Costom İnstallation” Olacaktır, nedeni ise aşağıda yazmakta diğer bir işlem ise masaüstüne ikon istiyormusunuz eğer istiyorsanız işaretleyin.


Burada Bilindiği üsere nereye kurulum yapılacak o gösteriliyor.


Bilmeniz gerekirki bu türk kuruluşlar Kendi geçimlerini Kurulum sırasında yapılan reklamlarla gelirlerini alırlar Burada ise Yandex Reklamı geliyor karşımıza burada (eğer isterseniz direk devam edin) “Parametre ayararları” demeniz, nedeni ise yandex in kurulmasını birincil tarayıcı olmasını istemiyoruz.


Gösterildiği gibi devam edebilirsiniz.


Burada ise internet üzerinden gerekli dosyaları indiriyor 32 Mb kendi dosyasını boyutu imiş.


burada ise bilgisayara belirlemiş olduğumuz yere kurulumu gerçekleştiriyor


Son olarak kurulumumuz bititiyor ve bize isterseniz uygulamanın başlatılabileceğini söylüyor evet diyip “Finish” diyebiliriz.

 

Video Downloader | İndirme Link

Bu uygulama nispeten diğer indirme uygulamalarına göre daha iyi sebebi ise opsiyonel indirme seçeneklerinin olması , mesela indireceğiniz video full HD bile olsa siz onun HD yada Qhd indirebiliyorsunuz.  4K dan 180p ye kadar her çeşit destekleniyor, diğer bir artısı ise indirme kotası yok istediğiniz dosyayı indirebilirsiniz son ve en güzel artılarından birisi ise internet te ki bulut sistemlerinize yükleme yappabilirsiniz.

  
İndirebileceğiniz sitelerin bazıları ve indirebileceğiniz dosya türlerinin çeşitleri resimlerde mevcut.

Audio Conventer | İndirme Link

Bu uygulamamız ise video converter gibi dosyaları sadece audio da yapabiliyor yani mp3 vb. ses dosyaları istediğiniz ses dosyası formatına dönüştürebiliyorsunuz.

Music Box | İndirme Link

Medya oynatıcısı görevi gören küçük uygulamalardan birisi bilgisayarınızdaki uygulamaları listeleyerek istediğiniz şekilde kategorize edebiliyor yada ayalaryarak dinleyebiliyorsunuz.

 

 

 

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.