HAKKIMIZDA

Bilgisayar Yardım ve Hakkında; bilgisayar ile ilgili sorunların, problemlerin, bilgisayar terminolojisi, kullanımı bununla birlikte bilgisayar ile ilgili genel bilgileri sizlere daha anlaşılır bir dille anlatmak, bilgisayar ile ilgili görsel ya da yazılı durumları, teorik bilgileri, olayları ve güncel kalmaya çalışan gündemleri anlatmak amacı ile oluşturulmuş bir projedir.

Bilgisayar Yardım ve Hakkında 2014 yılında bu alan adı(www.pcyh.net) ile daha öncesinde ise pcyardim.tk alan adı ile sizlere hizmet vermeyi amaçlamıştır. 2013 yılında ise Youtube kanalından hizmet vermeyi amaçlamıştır. Hizmetlerimiz sizlere karşı Gönüllülük esas alınmış ve bu yazıyı okuyorsanız da hala hizmet vermeye devam ediyor durumdadır.

Sizlere esasen kendi sorunlarım ile nasıl karşılaştığın nasıl çözüme kavuşturduğumu anlatmak üzere oluşturduğum bu proje ilerleyen birkaç yıl içerisinde rayına iyice oturmaya başlamış ve sürekliliği pek ön planda olmasa da insanlara hizmet vermeyi amaçlayan bir makale/yazı paylaşım sitesi halini almıştır. Sizlere hizmet verirken de bu durumu korumaya çalışmayı amaçlamaktayız.

İşin kâr kısmı ise tamamen kendim elimden geldiğince uğraşlarımın ödeme harcı düşündüğüm için kendi cebimden veriyorum. Herhangi bir kurum, kuruluş, şahıstan maddi anlamda destek almıyoruz. Sizlere sadece Google Adsense den gelen gelirler ile ki bu gelirler sanırım sitenin masraflarına bile yetmiyor, hizmet veriyoruz. Bu gelirin sitemize yetip yetmemesi çok önemli olmadığını bilmenizi isteriz, kendimi geliştirmek esas alındığından bu ücretlerin sizlere herhangi bir vicdanî bir durum oluşturmasını uygun görmüyorum. İsteyen kullanıcılara Paypal üzerinden bağış yapmasını isterdim ama malumunuz Türkiye’de Paypal kapalı, En iyisi mi sizler bizlerden duanızı esirgemeyin. Bu uğraşın kendime ve gelecek ekip arkadaşlarının tecrübe kazanması amaçlandığından gönüllülük her zaman esas alınacaktır.

Şuan Aktif Olarak Görev Yapan Yöneticiler.

MAHMUT KILIÇ;

Bu alan adının ve projenin sahibi, aynı zamanda alt yapı ve teknik tarafta da kendisi iş yapmakta.
Kendisi 1997 doğumlu ve Anadolu üniversitesinde Bilgisayar öğretmenliği bölümü öğrencisi, teknolojik aygıtlara ve algoritma içeren durumlara aşırı ilgi duymakta. Bilgisayarda sürekli aynı şeyleri görmeyi pek sevmediği için sürekli yeni şeyleri denemeyi sever, mesela farklı işletim sistemlerini denemek gibi, yeni bir türev uygulama kullanmak gibi. Programlama alanında ise algoritmaya oldukça meraklıdır. PHP ve Java üzerine merakı vardır.
Mahmut’un hikâyesi ise babasının ona 2003 yılında gösterdiği NT işletim sistemli bilgisayar ile başlar. O günden sonra bilgisayara bir meraktır bugüne kadar devam eder. Bugün burada bu projenin Hakkında bilgisini okuyorsanız eğer sebebi bilgisayar ile ilgili karşılaştığı sorunları sürekli dile getirme gerekçesi duyamasıdır.

 

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.