KURALLAR &HAKLAR

KURALLAR VE HAKLAR

1) Yazılmış olan bütün Kural ve Haklar Bilgisayar Yardım ve Hakkında yetkililerine ve/veya alan adı sahibine aittir. Üyeler ve/veya aboneler hiçbir şekilde bu alanda değişiklik yapamazlar.

a) Yazılmış olan Kurallar ve Haklar Yönetmelik tarafından belirlenmiş olup son kullanıcı arayüzüne sunulmuştur . Bu sitede ve/veya platformda yer alan bütün üye ve yetkililer bu kurallara tabidir ve uymak zorundadır.

b) Kurallarda değişiklik yapabilecek yetkililer sadece üst düzey yetkililerdir. Bu yetkililer bütün üst düzey yetkililerle bir istişare yapıp kural ve yetkilerle ilgili değişiklik yapılabilir, ama bu yapılan işlemler kesinlikle site sahibinin bilgisi dahilinde olmalıdır.

c) Yazılmış olan Kurallar ve Haklar’ı, HİÇBİR editör, abone, üye, kullanıcı değiştiremez ve aynı şekilde kullanıcıyı yanıltamaz . . Değişiklik yağıldığı yada ekleme çıkartma yapıldığı anlaşıldığı zaman bütün yetkileri alınır ve platformda “ban” mahiyetinde uzaklaştırılır .

2) Yardım isteyen Kullanıcı, üye vb. kişiler Burada yazılan kanunları kabul etmesi gerekir aksi halde gerekli yardım, soru-cevap veya fiili yardım yapılamaz. Yardım isteyen kullanıcı buyada yazılan kuralları kabul ettiğini söylemesi gerekir .

a) Yardım isteyen kişilerin izlemesi gereken işlemler şunlardır. Facebook, Twitter, e-mail, adreslerinden yetkililerle iletişime geçmek daha sonra sorunlarını ayrıntılı bir biçimde yazılı ve/veya görsel olarak anlatması TeamViewer, uzaktan masaüstü yardımı gibi programları kurabiliyorlarsa kurabilmeleri gerekir, aksi bir durumda direkt yardım etmek mümkün olmayacaktır.

***b) Canlı yardım isteyen Kullanıcılar Mesaj veya sohbet yoluyla ulaştıkları zaman, “Ben TeamViewer veya uzaktan masaüstü yardım veya skype uzak bağlantı ile yardım istiyorum . Adım : AAA , Soyadım : BBB , Tarih : GG.AA.YYYY , E-Mail : XXX@YYY.NN, Kurallar ve Hakları Okudum, Onayladım ve Yardım istiyorum ayrıca bu “Kurallar ve Haklar” adlı metinin  YANDEX.DİSK’te olduğunu biliyor ve onaylıyorum. ” demesi gerekmektedir .

c) Yardım sırasında öncesinde veya sonrasında yardım alan kişiler veya yardım eden yetkililer hiçbir şekilde argo, küfürlü ve ailevi, milli, ırki , dini değerlere saygısızca bir söz söyleyemez. Eğer böyle bir olay söz konusu olursa yetkili kişinin yetkisi elinden alınır ve yetkili kişi Platform dan “Ban” mahiyetinde uzaklaştırılır. Keza yardım alan kişi argo, küfürlü ve ailevi, milli, ırki , dini değerlere saygısızca bir söz eder ise yardım o andan itibaren bırakılır ve adı, soyadı, Facebook adresi veya Twitter hesabından bir daha hiçbir şekilde yardım edilmez ve kara listeye engelli bir şekilde eklenir.

c-1) Yetkililere Küfür eden kullanıcılar TC. Bilişim suçları kanunlarına esasen gerekenler yapılacaktır .

d) Yardım sırasında veya sonrasında yardım alan kişinin kişisel bilgisayarında herhangi bir nedenden dolayı sorun meydana gelmesi durumunda hiçbir şekilde Bilgisayar Yardım ve Hakkında ve www.pcyh.net site sahibi ve yetkililer hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

3) Bilgisayar Yardım Hakkında sitesinin açığından yararlanma veya yetkisini kötüye kullanıp, hack etme gibi illegal yollar ile platformun verilerini veya içeriğini bozan kişiler T.C. Bilişim Suçları esas alınarak savcılığa başvurulacaktır .

a) Sitede yakınen akraba arkadaş vb. manevi değerlere herhangi bir ayrıcalık göstermek olumsuz bir davranıştır ve bu ayrıcalık olağandan fazla olur ise yetkili veya kullanıcı uyarı cezası alacaktır  .

4) Kullanıcıların kendi aralarında küfürleşmesi argo kelimeler ile konuşması yasaktır, Taraflar Böyle devam ederse Yetkili hesapları ve Sayfa yetkileri Geçici süre Askıya alınır.

a) Kullanıcıların yetkileri dışında başkasına bir yetkili gibi davranması , yetkili ile yakın bir bağ olduğunu söylemesi yasaktır ve uyarı cezası alır .

b) Kullanıcıların başka bir kullanıcıların bilgileriyle , adıyla doğum yeri gibi bilgilerle dalga geçmesi bunları aleyhine kullanması yasaktır ve ilk defasında uyarı cezası alır ikinci bir defa bu suç işlenir ise kişinin hesabı 3 aylığına askıya alınır .

c) kullanıcıların orta ve üst seviyesinde verilen yazı yetkilerini bir kişiye, grup, aileye, siyasi bir partiye veya kişiye, fiziki özelliklerine ceya manevi değerlere karşı kullanılmamalıdır, cezası ise direkt olarak hesabı 6 aylık askıya alınır ve diğer hesaplarından varsa yetkileri alınır .

5) Bu platform da kullanıcılar yetkililere istediği gibi soru sorun veya fiili yardım istiyebilirler , Bu sayfada bulunan yetkililer gerekli bilgiye sahip olup tam kabiliyet ile çalışmaktadırlar .

6) Bu platformda yer alan kullanıcılara sadece legal olan programların yardımı yapılmaktadır. İllegal programlarda yardım etme nasıl olduğunu yazılı görsel şekilde vb. herhangi bir şekilde göstermek Yasaktır. Cezası İle geçici süreliğine(1-3 hafta arasında) uzaklaştırma alır .

*** Burada yazılan yazılar Yandex.Disk sitesinde https://yadi.sk/i/d-CdXIJYeGPUQ adresinde aynı şekilde yazılmıştır kullanıcıların buradaki adresi kabul sırasında kullanması gerekir . aynı şekilde ftp.pcyh.net adresinde bulunmaktadır .

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.