Monster Abra A5 V6.2 Oyun Dizüstü Bilgisayar İncelemesi| i7 Gtx950m 240gbSSD

abra-a5-v6-1-3_large

Bu videomuzda Sizlere çoğu bilgisayar oyuncusunun hayali olan Monster marka bilgisayarın kutu açılımını yapmış olmaktayız yazıyı okumamak istiyorsanız direk video ya geçebilirsiniz, Yazı içeriği olarak sadece özelliklerini yazılı olarak sizlere sunacağız .
İlk olarak ürünümüzün fiyatını söyleyeyim sitesinde bulunan en ucuz ama piyasaya göre en avantajlı konumda olan laptobumuzun fiyatı 2.899 ₺ . Bilgisyarımızın özellikleri fiyatına göre oldukça üstte kezaa muadil ürünlerin fiytları 3000 ₺ yi rahatlıkla geçmekte . Sıra geldi Özelliklere ;

CPU tarafıında İntel I7 6700HQ, işlemci 2.6 ghz frekansında çalışıyor yeri gelince ki bu iyi soğutulunca 3.5 ghz e çıkabiliyor ve içerisinde 4 Çekirdek ve 8 İş parçacığı bulunmakta .
Ram tarafında ise biraz geride kapıp DDR3 Ram kullanmakta ve bu RAMlar 1600 Mhz hızında çalışmakta .
Ekran kartı tarafında Nvidia’nın GTX 950M ‘i bulunmakta , ekran kartının belleği ise 4 gb ve bu bellekler GDDR5 . 640 İşl. parçacığı bulunmakta.

Depolama alanında ise intel olarak çözüm bulunmuş, İntel INTEL SSDSCKHW240A4 , uzun bir adı var ama maalesef bu şekilde daha iyi anlayacagnızı umuyoruz, ama kısaca 240 gb .

Sıra geldi sistemin performansına, hızlı bir açılış karşılıyor sizleri ama windows kurcaksanız illaki UEFI kurmanız MBR yani eski bir şekil kurukum yaptığınız zaman sistemin uyku mantığı bozuluyor buda ekranda saçma bir görüntü almanıza sebebiyet veriyor buda sistemin uzun vade kullanımını engellemiyor değil. Isterseniz da Linux tabanlı bir sistem de kurabilirsiniz.

Ayrıntılı teknik bilgi ve merak ettikleriniz için Monster Abra A5 V6.2 Linkine tıklayın.
Driver ve Tanımlanmayan aygıtların çözümü için Driver & Sürücüler Linkine tıklayın.

 

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.