Telefonun Şarjını ve Performansını Arttıracak 5 Uygulama(ANDROID) | Telefonum Kasıyor Diyenlere

Yeni nesil eski nesil neredeyse her akıllı telefonda bazı uygulamalar kendilerine yetki vererek arka planda gereksiz yere kendilerini çalıştırıyorlar buda telefonun işlemcisini, RAM’ını, bataryasını bir nevi sömürür , bu sorundan dolayıda bende bu yazımda sizlere işinize yarayacak bazı programlar gösterdim .

Bu programlar sadece Android işletim sistemli akıllı telefonlar için geçerli, ve diğer platformlarda olup olmadığı ile ilgili bir bilgimiz yok . Programların Hepsi ücretsiz olup kolay anlaşılır bir arayüze sahiptir .

Uygulamalarımızın isimleri ve kısaca Özellikleri aşağıda yazılmakta Resimlere Tıklayarak da GooglePlay’den indirebilirsiniz .

NorootfirewallNoRoot Firewall | 1.0 Mb, Ücretsiz(Free)

Bu uygulama sayesinde istediğiniz programın internet(WiFi yada 3g-2g ayrı ayrı) kapatabilirsiniz hemde ROOT etmeden ve arayüzü kendi Google Play de görüldüğü gibi kolay, sade ve anlaşılır. Programın amacı gereksiz yere internet ile balantı kuran programları sizin isteğinize göre kapatmak .

 

ccleaner Ccleaner Temizleyici | 2.6 Mb, Ücretsiz(Free)

Ccleaner Programı bilgisayarımızda aşina oldupumuz kullandığımız programların başında gelmekte, telefonunuzda da kullanmanız sizin gereksiz dosyaları ve çöp denilen dosyaları kalıcı olarak silmeyi amaçlıyor. Program arayüzü kolay ve sadedir .

cleanmaster CleanMaster Temizleyici | 16.7 Mb(cihaza Göre değişebilir), Ücretsiz(Free)

Telefonunuzda Bulundurmanız gereken ilk programlardan birtanesi, işini çok iyi yapıyor ve bellek, işlemci gibi bileşenlerde fazla işlem yapmıyor. Programın amacı ise telefonunuzda RAM, ROM ve fazladan gereksiz çalışan programların görevini kapatmak buda yüksek oranda performans ve pil ömrü sağlamak . Program Ücretsiz olup Türkçe bir arayüze sahiptir, kullanımı kolay ve eklentileri ile kullanım kolaylığı sağlıyor .

greenify Grenify | 1.31 Mb, Ücretsiz(Free)

Greenify, cihazınızın arkaplanında çalışan uygulamaları otomatik olarak kapatan ve pil-hafıza tasarrufu yapmanızı sağlayan gelişmiş bir uygulama.

comodosavurgan  Comodo Savurgan Antivirus | 9.1 Mb, Ücretsiz(Free)

Comodo Savungan kapsamlı özellikleriyle öne çıkıyor. Türkce ve kolay bir arayüzü virüsler için geliştirilmiş alt yapı kullanıcılara güvenilir bir deneyim sağlıyor .

Yazar: Mahmut KILIÇ

Anadolu Üniversitesi'nde lisans programı öğrencisi

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


Geçerli süre sona erdi, CAPTCHA sayfasını yeniden yükleyin.